הבהרת שיניים

אנשים רבים מעריכים שיניים בוהקות ומטופחות ונוקטים במאמצים יום יומיים כדי לשפר את הגוון. חלקם מצחצחים שיניים בעוצמה, חלקם מנסים כמה סוגים של משחות הבהרה ויש שמנסים שיטות טבעיות להבהרה, שלא בהכרח פוגשות את התוצאות הרצויות. מהם הגורמים המשפיעים על גוון השיניים? אילו שיטות הבהרה קיימות בשוק? וכיצד פועלת הבהרת obio white המשווקת בקליניקה של ד"ר ותד? כל התשובות כאן בכתבה.

מהם הגורמים המשפיעים על גוון השיניים?

 גוון השיניים מושפע ממספר גורמים הקשורים לאורח החיים כמו הצטברות של אבנית, שחוזרים, צריכת קפאין, הזדקנות המשפיעה על גוון הדנטין המשתקף דרך זגוגית השן, עישון, היגיינה לקויה וכדומה. ולכן בטרם ביצוע הבהרת שיניים מוטב לבקר אצל רופא שיניים ושיננית ולשלול תחלואות בחלל הפה כמו דלקות ועששת.

הבהרת שיניים

אילו סוגי הבהרות קיימות בשוק?

בשוק קיימים מספר סוגים של חומרי הבהרה, אך הבהרות המבוצעות על ידי מרפאות השיניים מכילות כ20% חומר פעיל, עמדו במבחני איכות ובקרה ובטוחות לשימוש – התרחקו מהבטחות להבהרות מהירות, שמשלבות מרכיבים כימיים ואינן נעשות על ידי רופא מוסמך, שכן במקרה זה הסיכון יהיה גבוה מהתועלת. הנה מספר שיטות הבהרה רווחות שניתן למצוא במרפאות השיניים:

 • הבהרה מהירה בשיטת התאורה הכחולה– מבוססת על ג'ל שקוף הנמרח על זגוגית השן בשילוב תאורה כחולה, שאינה לייזר, הטיפול נעשה אך ורק על ידי רופא שיניים מוסמך. (לא שיננית, לא אחות ולא כל גורם אחר) הטיפול מהיר מאוד ונמשך כשעה וחצי, זהו גם יתרונה המרכזי, וניתן אף להגיע לדרגת הבהרה איכותית ביותר, החיסרון- הטיפול נעשה באמצעות מכשור מיוחד ולאחריו מורגשת אי נוחות הכוללת עקצוצים בשיניים, שנמשכת בין יומיים לשלושה.
 • הבהרה על ידי תבנית אישית (סד)- זהו טיפול משולב הכולל הכנה של תבנית מסיליקון בהתאמה למבנה הלסת. כאשר בתוך התבנית יש למרוח את ג'ל הבהרה ולישון עם הסד בין 21-14 ימים. התבנית מתאימה לשימוש תחזוקתי ולאורך זמן אך דורשת התמדה ושיתוף פעולה מצד המטופל. הטיפול לא מתאים לאלו המבקשים לראות תוצאות מהירות.
 • הבהרה על ידי מכחול– טיפול ביתי, הניתן לרכישה בבתי המרקחת השונים. הטיפול אינו רפואי ואינו מכיל מרכיבים פעילים משמעותיים, נעשה באמצעות מריחה עצמית של מכחול עם חומר הבהרה על השיניים. החיסרוןללא פיקוח רפואי והתוצאות לא מזהירות במיוחד.
 • הבהרה ביתית על ידי פסי הדבקה– בדומה לטיפול מריחת המכחול גם כאן מדובר על רצועה חיצונית, המכילה ג'ל הבהרה ומודבקת באופן עצמאי על זגוגית השן. ישנן מספר חברות המספקות פסי הדבקה ביניהן חברת obio white שעל מוצריה אנו ממליצים, גם בסוג זה של הבהרה אין פיקוח רפואי על הטיפול ונדרשת תחזוקה ארוכה, שמייקרת את עלות הטיפול.
 • הבהרת לייזר– זוהי הבהרה המבוצעת על ידי רופא שיניים באמצעות מכשור לייזר ייעודי. היתרון המרכזי הוא בפיקוח הרפואי ובבטיחות הטיפול, החיסרון עלול לבוא לידי ביטוי באי נוחות, שתורגש כיומיים עד שלושה ימים לאחר הטיפול. חשוב לציין, שקיימת מחלוקת רפואית בנוגע לבטיחות הטיפול (מהחשש לפגיעה בעצבי השן)
 • Obio White– מרפאת ד"ר ותד מציעה ללקוחותיה את ההבהרה הביתית של obio-white הבהרה בטוחה, אקולוגית ואיכותית ללא כאבים נלווים, תוך שמירה על שכבת האימייל של השן . למעשה מדובר בהבהרה הביתית היחידה המשלבת ננו-טכנולוגיה ותורמת לקיצור משמעותי בזמני הטיפול. ההבהרה מתאימה הן במקרים של נסיגת חניכיים ושכבת אמייל עבה, והן כטיפול משלים למטופלים הסובלים מטטרציקלין ופלאורוזיס. נוסף לכך אנו עובדים עם הבהרה ביתית עם סד המסייעת בהפחתת הרגישות בשיניים, משחררת יוני פלואוריד ומחזקת את אמייל השן. כמו כן אנו מבצעים את ההבהרות מבית obio white במרפאתנו ללא כאבים ותופעות לוואי.

יתרונות שיטת ההבהרה obio white:

 • ההבהרה מהווה פתרון מקצועי למקרים מורכבים
 • הטיפול נעשה בליווי ובפיקוח רפואי של ד"ר ותד
 • החומר הפעיל מקצר את תהליך ההבהרה במחצית הזמן
 • ההבהרה כוללת סד אישי המותאם למבנה החניכיים של המטופל
 • מסייעת לשמירה על תחזוקה נאותה
 • חסכונית וכוללת מזרק המאפשר לשלוט על כמות החומר
 • כוללת מכשיר תאורה כחולה

מהי החשיבות לביצוע הבהרה בפיקוח רפואי?

כפי שניתן לראות תחום "ההבהרה" רחב הבהרות עם חומרים פעילים בריכוז גבוה נמכרות גם באתרי סחר פופולאריים כמו e-bay ועלי אקספרס וכיוון שמדובר במוצר נחשק הרי שרבים עלולים להתפתות לתוצאות מהירות או לטיפולים "אלטרנטיביים" שאולי עשויים להביא תועלת לטווח הקצר אך יכולים לגרום לכוויות בחלל הפה ולנזקים בטווח הארוך, שכן כאשר חומר כימי חודר את שכבת הדנטין הוא עלול לגרום לנזק בלתי הפיך ולפרק את פיגמנט הצבע הטבעי של השן.

לכן בטרם ביצוע ההבהרה מומלץ לבקר במרפאת השיניים ולעבור אבחון וניקיון יסודי על ידי רופא שיניים ושיננית, להסיר כתמים חיצוניים בשיניים, לשלול עששת ולטפל בבעיות בשיניים או/ ובחניכיים במידה ויתגלו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​